فهرست حامیان و نحوه حمایت

دعوت به یک همراهی

دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف، از زمان پیدایش خود مفتخر بوده که از همراهی و پشتیبانی حامیان دوراندیش و آینده نگری بهره مند باشد که دغدغه پیشرفت و آبادانی کشور عزیزمان را داشته و با اختصاص بخشی از سرمایه های مادی و معنوی خود در ایجاد و فعالیت این نهاد مهم نقش ماندگار ایفا نموده اند. تداوم این حمایت‌ها به ما کمک خواهد کرد تا در انجام ماموریت‌های خود جهت توسعه دانش مدیریت و اقتصاد در کشور عزیزمان موفق‌تر عمل کنیم و با دستان بازتری بتوانیم در پرورش انسان‌های توانمند، مسئولیت پذیر و تاثیر گذار برای جامعه عمل کنیم.
مهم نیست که شما کجا هستید و چه میزان از منابع‌تان را می‌توانید در اختیار ما قرار دهید. فرصت‌های همراهی و حمایت از دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف، متنوع است و شما می‌توانید متناسب با نیت و قابلیت‌های خود، با ما در این جریان استوار که از سال ۱۳۷۸ شروع شده است، همراه شوید؛ ما صمیمانه در این مسیر دست همراهی شما را می‌فشاریم.

چگونه از دانشکده مدیریت و اقتصاد حمایت کنیم؟

اگر در هر یک از زمینه‌های نامبرده شده در بالا، تمایل به همراهی و حمایت از دانشکده مدیریت و اقتصاد را دارید، لطفا با ریاست دانشکده (شماره تماس دفتر ریاست ۶۶۱۶۵۸۵۰) برای هماهنگی و تبادل نظر تماس حاصل فرمائید. در صورت تمایل به مراجعه حضوری، بازدید و کسب اطلاعات بیشتر نسبت به موردی که قصد حمایت از آنرا دارید این امکان فراهم خواهد شد.

شایان ذکر است که بر حسب روال قانونی دانشگاه، باید تمامی مبالغ مربوط به حمایت‌های مالی، به حساب کمک‌ها و هدایای خاص دانشگاه صنعتی شریف به شماره ۵۲۰۹۷۵۶۱۸۰ و به شماره شبای IR56 0120 0000 0000 5209 7561 80 نزد بانک ملت شعبه دانشگاه صنعتی شریف واریز گردد.

چرا از دانشکده مدیریت و اقتصاد حمایت کنیم؟

حمایت‌های مالی افراد و سازمان‌های حامی، همواره بخش مهمی از منابع مالی موردنیاز در دانشگاه‌های برتر جهان را تأمین کرده است. برای مثال، پنج دانشگاه برتر جهان شامل Harvard، MIT، Princeton، Yale و Stanford بین ۲۰% تا ۶۵% از بودجه سالانه خود را از محل صندوق‌ کمک‌های خیرین و حامیان خود تأمین می‌کنند. ایفای نقش موثر و تأثیرگذاری در حوزه‌های توانمندی‌ما، بدون تأمین منابع مالی موردنیاز و با تکیه صرف بر منابع بودجه‌ای دولتی امکان‌پذیر نیست. بنابراین، حمایت مالی از سوی هموطنانی که دغدغه پیشرفت و آبادانی کشور عزیزمان را دارند، به ما کمک خواهد کرد تا در انجام ماموریت‌های خود با ویژگی های زیر نقش موثرتری داشته باشیم:
 • ارائه آموزش متفاوت و براساس استانداردهای جهانی در حوزه مدیریت و اقتصاد

  با توجه به تحولات پرشتاب دانش مدیریت و اقتصاد در سطح جهان، آموزش و پژوهش در این حوزه‌ها در سطح استانداردهای بین‌المللی یکی از نیازهای ضروری کشور است. دانشکده مدیریت و اقتصاد با گردآوری جمعی از سرآمدترین اساتید مسلط به دانش روز، تلاش می‌کند به این نیاز پاسخ دهد.
 • جذب و تربیت جمعی از مستعدترین دانشجویان کشور

  دانشگاه صنعتی شریف و دانشکده مدیریت و اقتصاد از ابتدای فعالیت توانسته‌اند بخش بزرگی از مستعدترین دانشجویان کشور را جذب و تربیت کنند، و حضور این دانشجویان همواره مهم‌ترین نقطه قوت و تمایز این مجموعه بوده است.
 • تربیت فارغ التحصیلان تأثیرگذار در سطح ملی و بین‌المللی

  دانشکده مدیریت و اقتصاد، علیرغم عمر نسبتاً کوتاه خود توانسته است جمعی از تأثیرگذارترین فعالان بخش خصوصی و مدیران دولتی را در داخل کشور، و نیز پژوهش‌گران شناخته شده در سطح بین‌المللی را تربیت کند. حضور فارغ‌التحصیلان این دانشکده در بسیاری از برترین شرکت‌های داخلی و بالاترین رده‌های مدیریتی کشور، و نیز دانشگاه‌های برتر جهان یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذاری آن بوده است.
 • ارتقاء دانش مدیریت و سیاست‌گذاری در بخش‌های عمومی و خصوصی

  یکی از مأموریت‌های اصلی دانشکده مدیریت و اقتصاد از بدو تأسیس، توسعه سرمایه انسانی در بخش‌های عمومی و خصوصی از طریق ارتقاء دانش و آشنایی مدیران این بخش‌ها با مفاهیم روزآمد و کاربردی حوزه مدیریت و سیاست‌گذاری بوده که به موازات برنامه های آموزش رسمی به آن پرداخته شده است.
 • دغدغه کمک به حل مسائل کلیدی کشور در حوزه‌های مدیریت و سیاست‌گذاری اقتصادی

  کمک به حل مسائل کلیدی کشور تنها از طریق پژوهش‌های متکی بر بنیه دانشگاهی قوی و در عین حال کاربردی میسر است. بر این اساس، دانشکده مدیریت و اقتصاد ضمن تأکید بر انجام پژوهش در سطح استانداردهای بین‌المللی، اهمیت ویژه‌ای به کاربردی بودن نتایج پژوهش و اثربخشی در حل چالش‌های کشور در حوزه‌های مدیریت و سیاست‌گذاری اقتصادی دارد.

چه فرصت‌هایی برای حمایت و همراهی وجود دارد؟

 • حمایت‌های مالی عام

  حامیان گرامی می‌توانند در قالب کمک‌های مالی، منابع اهدایی خود را در اختیار دانشکده قرار داده تا به نیابت برای هزینه‌های جاری و توسعه‌ای خود صرف نماید. حمایت مالی عام بیشترین انعطاف را به ما می‌دهد تا بتوانیم منابع را صرف ضروری‌ترین نیازهای دانشکده کنیم.
 • حمایت‌های تجهیزاتی

  اشخاص علاقمند و سازمان‌های می‌توانند به صورت شخصی یا در قالب پروژه‌های مسئولیت اجتماعی سازمانی، در تهیه تجهیزات مورد نیاز فضای دانشگاهی به ما یاری برسانند.
 • حمایت مالی از تحقیقات

  حمایت از پایان­نامه‌های دانشجویی (دکترا و کارشناسی ارشد)، نگارش کتب و انجام طرح‌های تحقیقاتی در زمینه‌های مورد دغدغه شما و مورد نیاز کشور، یک فرصت خوب برای مشارکت در توسعه دانش مدیریت و اقتصاد در ایران عزیزمان است.
 • حمایت اطلاعاتی

  حامیان گرامی می‌توانند با در اختیار گذاشتن داده ها و اطلاعات سازمان خود و فراهم کردن امکان دسترسی به آنها برای پژوهشگران، از پایان نامه‌ها و مقالات علمی مرتبط، حمایت ‌نمایند.
 • سایر حمایت‌های مهم

  زمینه‌های متنوع دیگری همچون ایجاد فرصت‌های کارآموزی، مشارکت در سخنرانی‌ها و همایش‌های دانشکده، فراهم آوردن امکان بازدید علمی از تجارب و دستاوردها، خدمات داوطلبانه مدیران شما در مربیگری و توسعه دانش عملی دانشجویان و زمینه‌های ابتکاری دیگر به پیشنهاد شما، همگی می‌توانند فرصتی برای حمایت شما از دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف باشند.

فهرست حامیان شاخص دانشکده

جناب آقای دکتر ترکان
احداث دو طبقه نخست ساختمان دانشکده
1379

جناب آقای دکتر ویسه
در اختیار دانشکده
1384

در اختیار دانشکده
1383-1384
جناب آقای مهندس نظری
آمفی تئاتر، سالن مطالعه
1395-1396
در اختیار دانشکده
1384
جناب آقای مهندس زنگنه
تجهیز کتابخانه
1379
جناب آقای جابر انصاری
در اختیار دانشکده
1384
جناب آقای مهندس نجم السادات
در اختیار دانشکده
1383
جناب اقای مهندس محسن هاشمی
UPS
1383
جناب آقای دکتر طالبی
دستگاه تکثیر
در اختیار دانشکده
1384
جناب آقای مهندس جراحی
شبکه کامپیوتری
1379
جناب آقای مهندس ملاکی
تجهیزات اداری و کالایی
1379
جناب آقای مهندس مجتبی کمیلی
آمفی تئاتر، سالن مطالعه و آسانسور
1395-1396
سرکار خانم دکتر نغمه زند
صندوق حمایت از دوره فرعی کارآفرینی
1396
جناب آقای جابر انصاری
وسائل الکترونیکی
1384
سایت کامپیوتری
دکتر شهرام آهنیان
تحلیل سازه فلزی
1395
در اختیار دانشکده
1384-1385
آسانسور دانشکده
1396