مدرسین


برخی از مدرسین همکار در آموزشهای تخصصی (آزاد)

 

دکتر محمد رضا آراستی

آقای دکتر محمدرضا آراستی عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف بوده و از سال ۱۳۷۸ به این دانشگاه پیوسته است. وی دکترای خود را در حوزه مدیریت تکنولوژی از دانشگاه پلی تکنیک گرونوبل در کشور فرانسه اخذ کرده است. زمینه‌های مورد علاقه وی در تحقیق و تدریس شامل برنامه‌ریزی استراتژیک، مدیریت استراتژیک تکنولوژی، استراتژی تکنولوژی و نوآوری، ارزیابی تکنولوژی و توسعه محصول جدید می‌شود. دکتر آراستی یکی از بنیانگذاران و اولین رئیس انجمن مدیریت تکنولوژی ایران (IRAMOT) و نیز عضو انجمن بین‌المللی مدیریت تکنولوژی (IAMOT) است. مقالات متعددی از وی در نشریات بین‌المللی و داخلی و نیز در کنفرانس‌های معتبر بین‌المللی به چاپ رسیده است. او همچنین مشاور ارشد بنگاه‌های بزرگ و صاحب‌نام خصوصی و دولتی در زمینه برنامه‌‌ریزی استراتژیک مبتنی بر توانمندی‌های تکنولوژیک، تدوین استراتژی تکنولوژی، ارزیابی تکنولوژی، انتخاب تکنولوژی مناسب و انتخاب روش و منبع مناسب کسب تکنولوژی است. فعالیت‌های وی به طور خاص در صنایع برق و نفت و گاز (حوزه انرژی) و نیز شرکت‌های تکنولوژی محور به ویژه شرکت‌های تولید‌کننده نرم‌افزار کامپیوتری متمرکز بوده است.

دکتر محمد تقی عیسائی

آقای دکتر محمدتقی عیسائی دانش‌آموخته مقطع دکتری از دانشگاه منچستر انگلستان، کارشناسی ارشد و کارشناسی مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف است.  ایشان از سال ۱۳۸۲عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف بوده و طی بیش از ۲۰ سال فعالیت، افتخار همکاری با سازمان‌های متعدد در حوزه های حمل ونقل، مدیریت ترافیک، فولاد، پتروشیمی و انرژی را داشته است؛ دکتر عیسائی در این مدت، در ارائه خدمات مشاوره، هدایت و مدیریت پروژه، مدیریت اجرایی، عضویت در هیات مدیره و تعامل تخصصی با شرکت‌های بزرگ بین‌المللی در زمینه فناوری‌های نوین به ویژه ICT و ITS فعال بوده است. زمینه‌های تخصصی سخنرانی‌ها و مقالات علمی- پژوهشی ایشان در مجلات و کنفرانس‌های داخلی و بین‌المللی عبارت‌اند از: مدیریت دانش و اطلاعات، کسب و کار و تجارت الکترونیک و شیوه‌های تصمیم‌گیری برای مدیران.

دکتر منوچهر نجمی

آقای دکتر منوچهر نجمی دارای مدرک دکترای مهندسی صنایع با گرایش مدیریت کیفیت از دانشگاه لیورپول انگلستان است. ایشان دارای بیش از ۱۵ سال سابقه تدریس و مشاوره در حوزه‌های مختلف مدیریت کیفیت و بازاریابی هستند و درس‌های متعددی در حوزه بازاریابی شامل مدیریت بازاریابی، استراتژی بازاریابی و رفتار مصرف‌کننده تدریس کرده‌اند و مدیریت چندین پروژه عملی در زمینه مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) و توسعه استراتژی و برنامه بازاریابی را بر عهده داشته‌اند. ارائه مقاله در مجلات و کنفرانس‌های بین‌المللی و عضویت در آکادمی بازاریابی آمریکا از دیگر فعالیت‌های دکتر نجمی در رشته بازاریابی بوده است. ایشان از سال ۱۳۷۹ عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف بوده و در حال حاضر دانشیار این دانشکده هستند.

دکتر بابک علوی

آقای دکتر علوی دارای مدرک دکترای علوم تربیتی گرایش اثربخشی کار تیمی از دانشگاه نیو سات ولز استرالیا است. ایشان دانشیار دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف هستند و دروس رفتار سازمانی، رهبری سازمانی و مدیریت منابع انسانی را تدریس می‌کنند. دکتر علوی نگارنده مقالات تحقیقی بین‌المللی و داخلی در این حوزه‌ها هستند. علایق تخصصی ایشان رهبری کار تیمی، رهبری سازمانی توزیع شده، رهبری بر خود و برنامه‌ریزی مسیر شغلی است. دکتر علوی علاوه بر فعالیت‌های دانشگاهی، مشاور مدیریت منابع انسانی و رهبری سازمانی در شرکت‌های دولتی و خصوصی متعددی در صنایع برق، الکترونیک و مخابرات و کامپیوتر و مدرس کارگاه‌های آموزشی در زمینه‌های تخصصی خود در این سازمان بوده است.

دکتر علیرضا فیض بخش

آقای دکتر سید علی رضا فیض‌بخش دارای دکترای رشته مدیریت سیستم از توکیو است. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی صنایع و کارشناس ارشد مدیریت و همچنین مهندسی الکترونیک از دانشگاه صنعتی شریف هستند. دکتر فیض‌بخش عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و اقتصاد شریف (از بدو تاسیس) و به عنوان استاد مدعو دانشگاه‌هایی از جمله دانشکده‌ی فنی دانشگاه تهران و دانشگاه شهید بهشتی می‌باشند. ایشان دارای بیش از ۱۲ سال سابقه‌ی مشاوره و تدریس در مباحث نوآوری و کارآفرینی، راه‌اندازی واحدهای جدید، طراحی ساختارهای سازمانی و کارآفرینی سازمانی و سازمان‌های نوآور را دارا هستند. آقای دکتر فیض‌بخش موسس اولین مرکز کارآفرینی دانشگاهی در کشور و مدرس اولین دروس دانشگاهی کشور در حوزه کارآفرینی در دانشگاه صنعتی شریف هستند.

دبیر شورای عالی توسعه کارآفرینی در دانشگاه‌های کشور، مشاور عالی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، عضو هیات مدیره‌ی شرکت گسترش کارآفرینی ایران- سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، موسس و دبیر اطاق فکر توسعه کارآفرینی- موسسه کار و تامین اجتماعی، عضو هیات موسس و هیات مدیره انجمن علمی نوآوری و کارآفرینی کشور و همین‌طور انجمن پارک‌های علم و فناوری کشور، از دیگر تجربیات و سوابق اجرایی ایشان  است.

 

دکتر فرشاد فاطمی

آقای دکتر فرشاد فاطمی دانش آموخته دکتری اقتصاد از دانشگاه کالج لندن (UCL) انگلستان و عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف می باشد. تألیفات و زمینه‌های تحقیقاتی ایشان در موضوعات مختلف اقتصاد خرد، نظریه بازی ها، سازمان های صنعتی و طراحی بازار می باشد.

 

آقای ایرج اکبریه

آقای ایرج اکبریه یکی از شناخته شده‌ترین اساتید در حوزه حسابداری و مدیریت مالی است. ایشان دارای سابقه طولانی تدریس در زمینه‌های مختلف حسابداری و مالی هستند و از ابتدای تاسیس دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف تاکنون، به عنوان عضو هئیت علمی همکار در دوره‌های مختلف در این دانشکده تدریس کرده‌اند. با توجه به سابقه طولانی فعالیت آقای اکبریه در صنعت به عنوان هئیت مدیره و مشاور در سازمان‌های بزرگ دولتی و گروه‌های صنعتی کشور، ایشان در ارائه مباحث تئوری و کاربردهای آن از تسلط و تجربه بالایی برخوردارند.

 

دکتر فرید محسنی

آقای دکتر فرید محسنی دارای درجه دکترای حقوق و عضو هیات علمی رسمی دانشگاه است و از سال ۱۳۷۱در دانشگاه‌های مختلف تدریس می‌نماید. ایشان از دومین سال تأسیس دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف تا کنون، تدریس درس حقوق تجارت در این دانشکده را برعهده دارد. وی عضو کانون وکلای دادگستری است و از سال ۱۳۶۶ دارای سابقه مشاوره در زمینه‌های حقوقی در بخش‌های عمومی و خصوصی و نیز شرکت‌های داخلی و خارجی می‌باشد. دکتر محسنی مؤلف کتب و مقالات متعدد و نیز برنده جایزه کتاب سال ۱۳۹۰در رشته حقوق است.

 

دکتر عسل آغاز

خانم دکتر عسل آغاز دانش آموخته دکتری مدیریت منابع انسانی از دانشگاه علامه طباطبایی و عضو هیات علمی دانشکده مدیریت دانشگاه صنعتی امیرکبیر می باشد. تألیفات و زمینه‌های تحقیقاتی ایشان در موضوعات مختلف مدیریت منابع انسانی، رفتار سازمانی و مهارت های مدیریتی می باشد.