Responsive Image

معرفی دانشکده

دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف اولین دانشکده وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که باهدف آموزش علوم مدیریت و اقتصاد با رویکردی نو و متفاوت از سایر مراکز آموزشی و تحصیلی، در سال ۱۳۷۸ شمسی تاسیس شد. احساس نیاز مبرم سازمانهای مختلف کشور به افرادی که علاوه بر دانش کاربردی خود در رشته های فنی – مهندسی و رشته های تجربی، نیاز به فراگیری دانش مدیریت دارند و خلایی که توسط مدیران رده بالا و رده های میانی حس می شد، انگیزه اصلی برای ایجاد رشته MBA در این دانشگاه گردید. از طرف دیگر، پیچیدگی زیاد مسائل اقتصادی کشور و ضرورت استفاده از دانش روز اقتصاد در سیاستگذاری و ترسیم چشم اندازهای آتی، موجب راه اندازی رشته علوم اقتصادی و مهندسی سیستمهای اقتصادی اجتماعی در گرایش اقتصاد در این  دانشکده گردید.
معرفی هیات رئیسه

مأموریت و چشم انداز دانشکده

مأموریت دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف جذب و آموزش دانشجویان نخبه و علاقمند به تحصیل در رشته‌های مدیریت و اقتصاد، تربیت نیروهای کیفی برای مدیریت اقتصادی و اجرائی کشور و نیز انجام پروژه ‌های پژوهشی و کاربردی است.

چشم‌انداز این دانشکده تبدیل شدن به قطب آموزش و پژوهش مدیریت و اقتصاد در کشور، درخشش در میان دانشکده‌های مدیریت و اقتصاد آسیا و قرارگرفتن در میان ۱۰ دانشکده تراز اول در این قاره می‌باشد. ما مصمم هستیم تا با تلاش کلیه همکاران در دانشکده، جذب اساتید با سوابق تحصیلاتی و تحقیقاتی خوب، گزینش دانشجویان با استعداد و سخت‌کوش، استفاده از جدیدترین و غنی‌ترین منابع علمی، بکارگیری شیوه‌های نوین آموزشی و با حمایت دستگاه‌های دولتی، و شرکت‌های خصوصی و نیز توسعه همکاری با دانشگاه‌های برتر ایران و جهان به این مهم دست یابیم.

فعالیت‌های دانشکده در دو گروه مدیریت و گروه اقتصاد صورت می‌گیرد و ساختار اجرائی دانشکده شامل معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی، معاونت پژوهشی و ارتباط بین الملل و معاونت آموزش‌های آزاد است.

Responsive Image
Responsive Image
تصویر سنگ یادبود احداث بنای دانشکده